W niektórych kręgach pokutuje jeszcze stereotyp, że moda biurowa jest nieciekawa, przypomina mundurki szkolne i tłamsi oryginalność swoich właścicieli. Każdy, kto obejrzał choć jeden odcinek kultowego serialu W garniturach, absolutnie nie zgodzi się z taką opinią. Szykowna elegancja i oryginalność, która imponuje – tym charakteryzuje się odzież obsady serialu o życiu kancelarii prawnej.

Zadbano o wszystkich

W garniturach (ang. Suits) to serial produkcji amerykańskiej, który opowiada o perypetiach prawniczej familii. W obsadzie znajdziemy tam Mike’a Rossa (w tej roli Patrick J. Adams) – ponadprzeciętnie inteligentnego bohatera, który wychodzi obronną ręką z niemalże wszystkich niepowodzeń. Rozchwytywanego, bo najlepszego prawnika w Nowym Jorku – Harveya Spectera, którego gra Gabriel Macht. Pilną, aczkolwiek niepewną siebie praktykantkę – Rachel Zane (Meghan Markle). W obsadzie znajdują się także Jessica Pearson (Gina Torres) oraz Louis Litta (Rick Hoffman). Wszyscy oni brylują w najlepszych kreacjach. Jednakże nie tylko pierwszoplanowi bohaterowie mają zapewniony outfit pierwszorzędnej jakości. Scenarzyści zadbali, by każda osoba pojawiająca się na planie, mogła poszczycić się garniturem skrojonym na miarę czy idealnie dobraną ołówkową spódnicą.

Panie

W zależności od granej roli, stroje pań w Suits nieco różnią się między sobą, co pozwala także uwypuklić cechy charakteru bohaterek. Jednak elementem wspólnym pozostaje nieodmiennie ponadczasowa klasyka. Rachel Zane zobaczymy najczęściej w dopasowanej spódnicy ołówkowej, która podkreśla jej fantastyczna figurę, a jednocześnie krojem zaznacza formalną sytuację. Do tego biała koszula wykonana z wysokiej jakości materiałów i mamy przed oczami piękną, dobrze ubraną kobietę, która epatuje aurą profesjonalizmu.

 

Z kolei Jessica Pearson poprzez swój strój odzwierciedla zajmowaną pozycję szefowej firmy. Ukazuje się nam zazwyczaj w świetnie skrojonych kostiumach w wyrazistych i eleganckich kolorach.

 

Każda z kobiet przychodzi do biura w wysokich szpilkach, które wysmuklają ich nogi. Przemierzają korytarze kancelarii lekkim krokiem zupełnie tak, jakby miały na sobie sportowe obuwie. Tym samym wysyłają komunikat, że w każdej sytuacji powinno wyglądać się nienagannie.

Panowie

 

Oficjalnym strojem męskim są oczywiście garnitury. Dlatego też męscy bohaterowie Suits pojawiają się w pracy tylko w nich. Klasa garnituru to także odzwierciedlenie pozycji społecznej. Doskonałym przykładem awansu jest postać Mike’a Rossa, którego na początku możemy dostrzec w garniturach podejrzanej jakości – wymiętych, ze sztucznych materiałów. Jednak postępująca kariera pozwala przeobrazić się jego garderobie w zbiór skrojonych na miarę strojów służbowych. Mike nosi koszule w jasnych kolorach, jednorzędową marynarkę i krawaty najczęściej jednokolorowe. Jeśli chodzi o barwę całego garnituru, to dominują tam szarości, granaty i czerń. Marynarki Mike’a są jednorzędowe o otwartych klapach oraz taliowane.

 

Drugi z głównych bohaterów, Harvey Specter, to synonim idealnie ubranego prawnika. Harvey to postać pełna dynamiki i charyzmy, co potwierdza jego strój. W jego szafie znajdziemy garnitury szyte na miarę, w odcieniach żywej szarości, granatów i czerni. Czasem na materiale możemy dostrzec prążki czy tkaniny splecione z nici o odmiennej barwie. Bohater zadaje szyku, ubierając kamizelki i spinki do mankietów rodem z lat 60 ubiegłego wieku.