Dzień po ślubie. Jak powinna ubrać się Panna Młoda?

Tradycyjne polskie wesele nie trwa jeden dzień. Chociaż czas tygodniowych hucznych biesiad minął raczej bezpowrotnie (tradycja ta kontynuowana jest jedynie na Podhalu), to wiele Młodych Par nie wyobraża sobie wesela bez poprawin. Niezależnie od tego, czy drugiego...

Tradycyjne polskie wesele nie trwa jeden dzień. Chociaż czas tygodniowych hucznych biesiad minął raczej bezpowrotnie (tradycja ta kontynuowana jest jedynie na Podhalu), to wiele Młodych Par nie wyobraża sobie wesela bez poprawin. Niezależnie od tego, czy drugiego dnia zaprosimy tych samych gości, co na wesele, czy też urządzimy zabawę z innym gronem osób – powinniśmy dużo wcześniej przygotować odpowiednią kreację.

Na naszym blogu pisaliśmy już o adekwatnym poprawinowym stroju dla Pana Młodego. Dziś skupimy się natomiast na Pannie Młodej.

Tygodnie przygotowań, przymiarek, ustaleń, wyborów, ogromnego stresu, śmiechu i łez – tak wygląda przedślubny czas każdego przyszłego małżeństwa. Dużo czasu i energii poświęca się na znalezienie idealnej sukni ślubnej. Kiedy Pan Młody ustala ostatnie szczegóły garnituru ślubnego, przyszła żona radzi się przyjaciółek, mamy, cioć i wujków – w końcu tego dnia musi wyglądać najpiękniej, a świadomość tego, że oczy gości skupione będą przez cały ten dzień właśnie na niej, nie odejmują stresu.

To nie czas na całkowity luz

Wzruszenie na ślubie, a później zabawa do białego rana. Gdy ostatni goście udadzą się na spoczynek – najczęściej następuje ogromne zdziwienie – to już? Radość z tak pięknego dnia, adrenalina i wreszcie radosne zmęczenie – zanim jednak zaśniecie z małżeńskim objęciu, powinniście sprawdzić, czy na jutrzejszy dzień wszystko jest przygotowane?

Poprawiny mają zdecydowanie mniej formalny charakter od wesela, lecz wciąż są wydarzeniem szykownym. Jak się na nie ubrać?

Wiele zależy od miejsca, w którym odbywają się poprawiny. Jeśli w tej samej sali, co wesele, wówczas możesz ubrać jasną (nie musi być biała!) koktajlową sukienkę do kolan. Wieczorowa suknia będzie odpowiednia, jeśli poprawiny odbędą się późnym wieczorem np. w eleganckiej restauracji. Jeśli nie masz ochoty na sukienkę lub chciałabyś spróbować czegoś nowego i równie szykownego – wybierz garnitur damski. Taki strój łączy nowoczesność, wygodę i elegancję, z pewnością więc zrobisz bardzo dobre wrażenie na gościach.

Do damskiego garnituru (koniecznie w jasnym kolorze, np. błękicie, marsala lub écru) dobierz szpilki i podkreślającą Twoją urodę elegancką biżuterię.

Oczywiście gros osób poprawiny urządzi w swoim domu lub też zaproponuje relaksujące garden party. Jednak nawet wówczas powinnaś spodziewać się, że goście ubiorą się elegancko – Ty zaś swoją kreacją powinnaś ich zdecydowanie przyćmić.