Hubert Urbański – ikona męskiego stylu

W polskich mediach nie ma zbyt wielu mężczyzn o tak wyrazistym, konsekwentnym, choć nienudnym stylu jak Hubert Urbański. Mimo iż znamy go głównie jako prezentera telewizyjnego (z takich programów jak: „Jestem jaki jestem”, „Dla ciebie wszystko”, „Wyspa Robinson”,...

W polskich mediach nie ma zbyt wielu mężczyzn o tak wyrazistym, konsekwentnym, choć nienudnym stylu jak Hubert Urbański.

Mimo iż znamy go głównie jako prezentera telewizyjnego (z takich programów jak: „Jestem jaki jestem”, „Dla ciebie wszystko”, „Wyspa Robinson”, „Taniec z gwiazdami”, „Bitwa na głosy”, „The Voice od Poland”, „Pytanie na śniadanie”, a przede wszystkim „Milionerzy”), to z wykształcenia jest aktorem.

Hubert Urbański urodził się w rodzinie o korzeniach polsko-bułgarskich. Stąd ciemna karnacja dziennikarza i predyspozycje do ładnej, równej opalenizny.

Stylizacje Huberta Urbańskiego – z dbałością o szczegóły

„Milionerzy” to teleturniej emitowany w Polsce przez telewizję TVN z przerwami od 1999 roku. Twarzą programu od początku był Hubert Urbański. Prezenter już rok po pierwszym odcinku teleturnieju został okrzyknięty telewizyjnym odkryciem roku. Wpływ na to miała nie tylko specyficzna atmosfera i budowanie napięcia, które prezenter opanował do perfekcji, ale także wyjątkowe stylizacje, których dominantę stanowiły garnitury szyte na miarę.

W gronie polskich celebrytów Hubert Urbański wyróżnia się w sposób niezwykle pozytywny. Modowe wpadki? Zły dobór dodatków? Nie w tym przypadku!

Stylizacje Urbańskiego, tak w telewizji, jak i w życiu prywatnym, są zawsze perfekcyjnie przygotowane. Idealnie skrojone garnitury uszyte z najlepszych materiałów, wyróżniają się klasyczną elegancją. Urbański najczęściej wybiera garnitury w odcieniach szarości i granatu, raczej gładkie, jednak czasem pozwalał sobie na delikatny wzór – kratkę lub paski. Stylizacje prezentera zwracają uwagę także doskonale dobranymi dodatkami. Idealnie zawiązane i dopasowane kolorystycznie krawaty, stylowe kaszkiety, wyjątkowe zegarki…

Hubert Urbański – wzór dla polskich celebrytów

Powyższa stylizacja doskonale pokazuje stylistyczną jakość strojów Urbańskiego. Na pierwszy rzut oka na fotografii widzimy trzech elegancko ubranych mężczyzn, jednak uważniejsze spojrzenie pozwoli na dostrzeżenie tego, iż tylko garnitur Urbańskiego jest idealnie skrojony, a jego stylizacji nie można niczego zarzucić. I chociaż garnitur Rafała Królikowskiego także wygląda dobrze, to brak dodatków sprawia, że przy Urbańskim wygląda mało charakterystycznie. Spodnie Bartosza Opani są zdecydowanie za długie – aż strach pomyśleć, jak wyglądał w pozycji stojącej!

Jasnoszary formalny garnitur to klasyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej sytuacji, a zwłaszcza w błysku kamer i fleszy. Telewizyjne kreacje Urbańskiego, dla jednych nudne, innych zachwycają stonowanym umiarem i idealnym doborem dodatków, w tym przypadku granatowej poszetki i krawata dodających stylizacji niepowtarzalnego charakteru.

Nawet casualowe stroje doskonale pasują do Huberta Urbańskiego. Prezenter telewizyjny, którego w teleturniejach nie uświadczymy bez eleganckiego garnituru, po pracy znacznie poluzowuje kołnierzyk koszuli. Widoczne na zdjęciu zamszowe sztyblety świetnie korespondują z szarymi spodniami w delikatną kratkę, granatową marynarką i niebieską koszulą. Całość dopełnia półformalny jasny płaszcz.

Hubert Urbański – gentleman w każdym calu

Dla wielu znawców mody sposób zachowania i ubioru Huberta Urbańskiego jest nieco… sztywny. Chociaż brak naturalnej swobody jest z pewnością zauważalną wadą sposobu bycia, to jednak w przypadku Huberta Urbańskiego wiązała się ona raczej z konwencją programu „Milionerzy”. Poza programem telewizyjnym prezenter jest doskonałym przykładem sprezzatury.

Jak sam przyznaje, nie lubi przestylizowania oraz… kiepskich marketingowców. W rozmowie z Piotrem Zabłockim powiedział: Może to kwestia wieku, może doświadczenia, ale już trochę wiem, czego oczekuję. Nie można być ofiarą tego, co wypisują w reklamach!

Dlatego od początku Urbański sam kreuje swój wygląd. Musimy przyznać, że jego gust jest nienaganny!