Jak być elegancką na weselu?

Do „tego dnia” zostało już tylko kilka tygodni. Już wkrótce, w pewno piękne, słoneczne popołudnie na ślubnym kobiercu staną twoi najlepsi przyjaciele. Siostra. Może kuzynka. Ty będziesz tam ważnym gościem. Przed Panną Młodą pewnie już ostatnie przymiarki i poprawki, a...

Do „tego dnia” zostało już tylko kilka tygodni. Już wkrótce, w pewno piękne, słoneczne popołudnie na ślubnym kobiercu staną twoi najlepsi przyjaciele. Siostra. Może kuzynka. Ty będziesz tam ważnym gościem. Przed Panną Młodą pewnie już ostatnie przymiarki i poprawki, a co z twoim strojem? Czy wiesz już, w co się ubierzesz? Paniom teoretycznie łatwiej niż panom wybrać elegancki i adekwatny do sytuacji ubiór, ale jak pokazuje rzeczywistość, równie łatwo jest im popełnić modowe faux pas. Czy pastelowa sukienka przed kolano to jedyna możliwość?

Dla niektórych to oczywistość, ale bez podstaw nie możemy ruszyć dalej. Jeśli chodzi o strój gościa weselnego, nie wolno popełnić ci tych błędów:

– nie zakładaj bieli – to kolor dozwolony wyłącznie dla Panny Młodej! Oczywiście dodatki i drobne elementy stroju w tym kolorze nie są zabronione;
– unikaj czerni – ślub to niezwykle radosne wydarzenie, a czarny strój kojarzy się z żałobą;
– nie zakładaj koloru zarezerwowanego dla druhen – w naszym kraju bardzo popularne są dziś śluby w stylu amerykańskim, podczas których Pannom Młodym towarzyszy orszak tak samo ubranych druhen. Jeśli przypadkiem założysz sukienkę w kolorze zbliżonym do ich sukienek, stworzysz wrażenie „druhny na doczepkę”.

– przestrzegaj dress code’u – jeśli wesele odbywa się w wytwornym pałacu, zamku, eleganckiej sali balowej, twój strój powinien mieć charakter ściśle wieczorowy. Szczególnie dobrze będzie wyglądała suknia o fasonie maxi. Jeśli ślub będzie odbywał się w plenerze (takie śluby również zyskują na popularności!), możesz z powodzeniem założyć krótszą sukienkę koktajlową w mniej zobowiązujących kolorach i wzorach.
No dobrze. Jak zatem się ubrać?

Niekoniecznie w sukienkę! Możliwości jest znacznie więcej, a spodnie wcale nie zostaną odebrane jako nietakt. Będziesz wyglądać naprawdę elegancko, a jednocześnie intrygująco, jeśli wybierzesz garnitur damski. Wystarczy dobrać odpowiedni, letni kolor (np. błękit, marsala) i zestawić go z ciekawą bluzką. Pasować będą lejące się materiały, ciekawe dekolty i koronki. Do garnituru obowiązkowo dobieramy buty na obcasie (klasyczne szpilki albo sandały).

A jeśli wolisz być bardziej kobieca…

…możesz wybrać zestaw spódnica i bluzka. Szczególnie polecam proste topy lub body z rozkloszowanymi spódnicami z wysokim stanem, które pięknie podkreślają talię. Paniom o figurze jabłka dobrze będzie natomiast w ołówkowych spódnicach. Taką spódnicę o weselny charakter uzupełni dodatek baskinki. Jeśli chodzi o materiały, sprawdzą się zarówno tiule, jak i koronki, gipiury.