Jak wybrać właściwe dodatki do garnituru ślubnego?

Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego nawet najstaranniej dobrany garnitur ślubny łatwo „zepsuć” źle dobranym obuwiem bądź krawatem. W dniu swojego ślubu wraz z ukochaną znajdujecie się w samym centrum uwagi – wszyscy goście na was patrzą. Musisz mieć zatem pewność, że...

Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego nawet najstaranniej dobrany garnitur ślubny łatwo „zepsuć” źle dobranym obuwiem bądź krawatem. W dniu swojego ślubu wraz z ukochaną znajdujecie się w samym centrum uwagi – wszyscy goście na was patrzą. Musisz mieć zatem pewność, że od stóp do głów prezentujesz się nienagannie. Jak więc wybrać koszulę, buty, spinki do mankietów? Jakich błędów wystrzegać się szczególnie?

Koszula

Wbrew zapewnieniom stylistek z salonów mody ślubnej, koszula wcale nie powinna być dobrana kolorystycznie do sukni Panny Młodej. Ślubna koszula jest zawsze biała, z podwójnym mankietem na spinki. Jeśli zamiast krawata wybierzesz muchę, koszula musi mieć plisę zakrywającą guziki, ewentualnie guziki jubilerskie.

Zwróć uwagę na kołnierzyk koszuli. Powinien być dobrze usztywniony, by w nienagannym stanie wytrzymał długie godziny weselnej zabawy. Godnymi polecenia typami kołnierzyka jest najbardziej klasyczny kent oraz kołnierzyk półwłoski. Ślubna koszula jest gładka, bez kieszonek.

Buty

Tylko czarne oxfordy. Nie ważne, czy zakładasz garnitur, czy smoking. Skąd takie ograniczenie? To wcale nie ograniczenie – uwierzcie mi! Buty z nakładanym noskiem i zamkniętą przyszwą są po prostu synonimem najwyższej klasy, która nie potrzebuje ozdobników. Same w sobie zachwycają, oczywiście pod warunkiem, że są wykonane naprawdę starannie i z dobrych materiałów.

Największym błędem w zakresie wyboru ślubnych butów jest zmiana koloru. Czyli zakup butów brązowych, kremowych bądź (o zgrozo) białych. Tolerowana nie powinna być też otwarta przyszwa.

Skarpety

Cienkie, dziane, garniturowe. Kolorystycznie zgrane ze spodniami. Bez względu na pozycję ciała, spodnie nie mogą odkrywać gołej łydki.

Spinki

Stonowane, eleganckie. Na pewno nie krzykliwe. Bez śmiesznych obrazków i zabawnych napisów.

Butonierka

Wystarczy tylko jeden kwiat – cały bukiecik jest zbędny. Powinien być to biały (ewentualnie czerwony) goździk albo biała róża.

Poszetka

Lniana, bawełniana lub jedwabna (ale matowa). Oczywiście biała, złożona w prostokąt. Z brustaszy powinna wystawać na około 1 centymetr.

Jakich jeszcze błędów się wystrzegać? Nie pomyl butonierki z brustaszą – w tej pierwszej powinien znaleźć się kwiat, w drugiej poszetka. Zapomnij o garniturze w jasnym kolorze z materiałów takich jak len i tweed. Wystrzegaj się plastronu (sposób wiązania krawata), błyszczących poszetek i kamizelek.