Jak zachować elegancję latem?

Wszystko wskazuje na to, że lato 2018 roku rozpieści nas wysokimi temperaturami. Dla wielu mężczyzn rosnący słupek rtęci jest argumentem za tym, by porzucić na jakiś czas elegancki styl na rzecz luźnych koszul, krótkich spodenek i sandałów. Czy słusznie? Oczywiście...

Wszystko wskazuje na to, że lato 2018 roku rozpieści nas wysokimi temperaturami. Dla wielu mężczyzn rosnący słupek rtęci jest argumentem za tym, by porzucić na jakiś czas elegancki styl na rzecz luźnych koszul, krótkich spodenek i sandałów. Czy słusznie?

Oczywiście nikt nie wymaga, by na plażę wkładać garnitur, jednak istnieje wiele letnich sytuacji, które wymagać będą formalnego stroju. Jak jednak sprawić, by mimo 30 stopni Celsjusza i ciągle pocącego się czoła wyglądać elegancko? Mamy na to sposoby!

Bierzmy przykład z Włochów!

Wiele europejskich krajów ma znacznie cieplejszy klimat od Polski, a jednak to w nich elegancka moda męska wzniosła się na najwyższy szczebel. Mowa przede wszystkim o Włoszech. Italia, mimo upalnej większej części roku nie kojarzy nam się z hawajskimi koszulami i tanimi podkoszulkami, a z najwyższej klasy elegancją. Krawiectwo włoskie przyniosło do męskiej mody powiew lekkości i zainspirował inne marki modowe, by dostosować garnitury i wszelkie elementy eleganckiego stroju męskiego do realiów lata.

Garnitur na lato

Jak ubrać się elegancko latem? – to pytanie nurtuje wielu mężczyzn. Część z nich zadając je, myśli raczej o tym, jak wiele może z siebie zdjąć, by wciąż trzymać się kanonu elegancji. Należy pamiętać, że zasłonięte ciało nie musi prowadzić do nadmiernego pocenia. Ten przykry efekt eliminują odpowiednio dobrane tkaniny oraz kolory.

Letni strój formalny to oczywiście garnitur, jednak nie pierwszy z brzegu. Połączeniem elegancji i komfortu będzie taki strój, który sprawi, że mężczyzna będzie w nim wyglądał świeżo. Aby uzyskać ten efekt, powinniśmy raz na zawsze wyrzec się sztucznych tkanin garniturowych, takich jak poliester, akryl, czy mikrofibra. Materiały te nie zapewniają właściwej cyrkulacji powietrza, przez co skóra nie ma szansy na to, by oddychać. Letni garnitur powinien być wykonany z lnu lub luźno tkanej wełny, czyli wełny o otwartym splocie. Na półformalne okazje możemy wybrać lnianą marynarkę bez podszewki (uwaga, może bardzo się gnieść!), jednak na bardziej eleganckie okazje warto zaopatrzyć się w marynarki z półpodszewką, która sprawi, że ciało nie zapoci się, a jednocześnie będzie trzymała fason ubrania w ryzach.

Lato to czas, w którym możemy pozwolić sobie na nieco więcej w kwestii kolorów. Ciemne garnitury schowaj na zimę, a latem skup się na beżach, szarościach i błękitach. Odważni mężczyźni mogą także postawić na wyrazistszy akcent kolorystyczny.

Koszula? Zapomnij o krótkim rękawku!

Ważną częścią formalnego stroju letniego stanowi koszula. Wielu mężczyzn na samą myśl o długich rękawach w upalny dzień poci się z gorąca. Wyjściem z sytuacji wcale nie jest zakup koszuli z krótkim rękawem. Ta w połączeniu z garniturem jest tak samo eleganckim wyjściem, jak… sandały i skarpety. W przypadku koszul kolor i tkanina odgrywają kluczową rolę. Najlepszym materiałem będzie len (pamiętajmy, że len lnowi nierówny, koszule tego typu mogą być gładkie i przyjemne w dotyku lub szorstkie. Wybieraj tylko te pierwsze!). Gdy sytuacja pozwoli Ci na zdjęcie marynarki, podwiń rękawy koszuli. W ten sposób Twoja stylizacja nabierze nieco bardziej casualowego stylu, nie zawsze więc będzie odpowiednia.

Upał nie jest argumentem, by zrezygnować z elegancji. Jeśli masz problem z dobraniem odpowiedniego kroju, koloru i tkaniny garnituru, zachęcamy do kontaktu z firmą Lazar – przygotujemy dla Ciebie rozwiązanie szyte na miarę!