Możliwości trzyczęściowego garnituru letniego – część 2

Szczęśliwej siódemki… część druga. W ostatnich artykule przedstawiłem Wam trzyczęściowy garnitur letni zaprojektowany i uszyty dla Dawida Tymińskiego (Secondhand Dandy), sedno współpracy firmy zajmującej się szyciem na miarę z blogerem modowym. Tu (KLIK) możecie...

Szczęśliwej siódemki… część druga. W ostatnich artykule przedstawiłem Wam trzyczęściowy garnitur letni zaprojektowany i uszyty dla Dawida Tymińskiego (Secondhand Dandy), sedno współpracy firmy zajmującej się szyciem na miarę z blogerem modowym. Tu (KLIK) możecie zapoznać się z częścią pierwszą artykułu, w której scharakteryzowałem sposób szycia garnituru i kilka istotnych szczegółów technicznych zestawu. Możecie tam zobaczyć, jak wygląda stylizacja Dawida opierająca się na kompletnym garniturze. Dziś natomiast przyszła pora na pozostałych sześć, niemniej ciekawych propozycji.

1. Spodnie + kamizelka

To rozwiązanie, którym można się wyróżnić. Dlaczego? Bo w ofercie większości producentów trudno znaleźć szerszy wybór kompletów z kamizelką. Zestaw pozwala osiągnąć kompromis między elegancją garnituru a swobodnym wyglądem. Wystarczy uzupełnić go o białą koszulę, okulary przeciwsłoneczne, zegarek o prostym designie i licowe loafersy.

2. Marynarka

Kolejna niezobowiązująca propozycja z nutką sportowego charakteru. Dawid zestawił marynarkę ze spodniami w kontrastowym kolorze i ciekawą, nieoczywistą zielenią. Letnia koszula vichy ma odcień seledynu. Jak twierdzi autor stylizacji, jej surowość świetnie łączy się z nieformalnym charakterem tkaniny garnituru. W zestawie nie ma krawata, co rekompensuje wysoka stójka koszuli i szeroko rozstawione wyłogi o odpowiedniej długości. Kołnierzyk trzymają w ryzach metalowe fiszbiny Stiffies.

3. Marynarka + kamizelka

Klasyczne zasady męskiej elegancji nakazują noszenie dwurzędowej marynarki wyłącznie w wersji zapiętej. Tyle że ta zasada stworzona została w czasach dominacji obszernego kroju full cut, przy którym zapięta marynarka sprawdzała się nawet w pozycji siedzącej. Doskonale dopasowana marynarka dwurzędowa aż prosi się, by ją rozpiąć!

4. Spodnie

Bardzo przypadło mi do gustu określenie, jakie Dawid zastosował wobec tej stylizacji – Popeye z uczuleniem na szpinak ? Zestaw ma mocno marynistyczny charakter i ani krzty koloru zielonego. T-shirt w poziome marynarskie paski jest typowo casualowy, a jego poszerzające optycznie właściwości równoważą tu nasze garniturowe spodnie z wysokim stanem. Całości dopełnia marynarka – oczywiście w kolorze marynarskiego granatu.

5. Kamizelka

Kamizelka od naszego garnituru jak najbardziej nadaje się do noszenia solo, bo jej plecy zostały uszyte z tkaniny zasadniczej, a całość ma lekko przedłużony fason. Właśnie dzięki tej długości możliwe było zestawienie kamizelki ze spodniami o niższym stanie. Ciekawym akcentem tej stylizacji są też espadryle – nie klasyczne, z tkaniny, lecz cienkiego zamszu.

6. Kompletny garnitur… i ciekawe dodatki

Piaskowy garnitur został tu połączony z lnianą granatową koszulą, dzięki czemu stylizacja przywodzi na myśl… letni nadmorski klimat ? W brustaszy znalazł się korespondujący kolorystycznie z koszulą „polski akcent” – poszetka z artystyczną wizją mapą naszego kraju. Do tego niezwykle ciekawe buty – barokowe wręcz loafersy uszyte z dwóch rodzajów materiałów, z nakładanym noskiem w kształcie łuku, z ażurem i grzebieniem. Tego nie da się opisać słowami – zobaczcie sami 😀