Raj gentlemanów – Pitti Immagine Uomo po raz 93!

Targi mody dla kobiet odbywają się w wielu krajach, w różnych porach roku. Targi mody męskiej mają jedno centrum – Florencję. To tam odbywa się najbardziej prestiżowe wydarzenie, które przyciąga do Włoch gentlemanów ze wszystkich stron świata. Targi z tradycją Pitii...

Targi mody dla kobiet odbywają się w wielu krajach, w różnych porach roku. Targi mody męskiej mają jedno centrum – Florencję. To tam odbywa się najbardziej prestiżowe wydarzenie, które przyciąga do Włoch gentlemanów ze wszystkich stron świata.

Targi z tradycją

Pitii Immagine Uomo organizowane są dwa razy do roku. Co pół roku Toskania staje się królestwem męskich stylizacji. Po raz pierwszy targi zorganizowano we wrześniu 1972 roku, chociaż ich historia swój początek miała dużo wcześniej.

To w latach 50. zaczął umacniać się status Florencji jako miasta mocno związanego z modą. Włoski arystokrata i handlowiec Giovanni Battista Giorgini zorganizował tam w 1951 roku pokaz „High Italian Fashion Show”, w którym uczestniczyli prominenci mody z Europy i Ameryki. Początkowo prezentowano tam wyłącznie kolekcje damskie. Gdy Florencja ugruntowała już swoją renomę na mapie miast związanych z modą – rozpoczęto rewolucyjne targi mody męskiej Pitti Immagine Uomo. Z upływem lat wydarzenie to cieszyło się coraz większą popularnością. W ostatniej, 93 edycji wzięło udział ponad 30 tysięcy gości, którzy mieli okazje obejrzeć ponad 1200 marek. Imponujące!

Od garniturów do mody ulicznej

Od 9 do 12 stycznia 2018 roku wraz z innymi ekskluzywnymi markami modowymi braliśmy udział w Pitti Immagine Uomo. Jak co roku targi przyciągnęły handlowców i projektantów, a także stylistów, krawców, modeli, blogerów i rzesze dziennikarzy, którzy mieli okazję podpatrzeć najnowsze trendy. Główną areną wydarzenia stała się Fortezza da Basso, gdzie wystawiały się najciekawsze marki z branży. Jednak moda nie dała się zamknąć w żadnej fortecy – ulice zapełniły się tłumem, a był to najbardziej elegancki i oryginalny tłum, jaki można sobie wyobrazić.

W tym roku mieliśmy okazję obserwować stylizacje z dosłownie całego świata. Dużą uwagę zwracała reprezentacja projektantów i stylistów z krajów azjatyckich. Tu wyróżnili się szczególnie Shuhei Nishiguchi, Tomoyoshi Takada oraz Maslow So. Nie byliśmy także jedynymi, którzy zachwycili się zestawami Włocha Nicolasa Ricci, jednego z założycieli marki Sciamat. Dużą reprezentację miał także nasz kraj. Jesteśmy dumni, że garnitury Lazar zachwyciły wielu uczestników targów.

Pitti Immagine Uomo to przede wszystkim święto elegancji. Pojawiło się tu wiele wyjątkowych, szytych na miarę garniturów. Mogliśmy zauważyć dużo propozycji 3-częściowych. Ich dosłowny „wysyp” widzieliśmy nie tylko na florenckich ulicach, ale także w wielu relacjach publikowanych na kanałach social media.

Pitti Uomo to jednak dużo więcej niż garnitury prezentowane na wybiegach oraz wystawach modowych. To także romans elegancji ze street stylem, który przenika nawet do najbardziej klasycznych ubrań.

Pierwsze w tym roku święto mody już się zakończyło. Dla nas był to czas pełen inspiracji, rozmów z najbardziej wpływowymi osobami w świecie męskiej mody, obserwacji i nauki. Jesteśmy naładowani na przyszłe miesiące i już planujemy wyjątkowe projekty garniturów. Śledźcie uważnie naszą stronę internetową!