Ślub Meghan Markle i księcia Harry’ego – moda w wydaniu królewskim

Już od początku roku wiadomo było, że najważniejszą ceremonią w 2018 będzie ślub księcia Harry’ego oraz Meghan Markle. Chociaż rodzina królewska podchodziła do tego związku, delikatnie mówiąc, sceptycznie, to młodzi postawili na swoim. Dokładnie 19 maja wypowiedzieli...

Już od początku roku wiadomo było, że najważniejszą ceremonią w 2018 będzie ślub księcia Harry’ego oraz Meghan Markle. Chociaż rodzina królewska podchodziła do tego związku, delikatnie mówiąc, sceptycznie, to młodzi postawili na swoim. Dokładnie 19 maja wypowiedzieli sakramentalne „tak” i nałożyli sobie obrączki.

Meghan Markle jest amerykańską aktorką i aktywistką społeczną. Już samo pochodzenie i wykonywany zawód stał się dużą sensacją dla konserwatywnej brytyjskiej rodziny królewskiej – dołączając do tego informacje o stanie cywilnym (rozwódka) i poglądach (feministka) dodawały jeszcze większej pikanterii temu związkowi. W okresie narzeczeństwa Meghan przeszła bardzo trudną szkołę. Sztywne zasady obowiązujące w czasie formalnych i nieformalnych spotkań przerosły przyszłą księżną Sussexu i postawiły ją w wielu niezręcznych sytuacjach. Na szczęście Amerykanka w Buckingham Palace jakoś się odnalazła. Dziś oficjalnie należy do rodziny królewskiej.

Ślub Meghan i Harry’ego – stylizacje Pary Młodej

Zaszczytu zaprojektowania sukni ślubnej dla Meghan Markle dostąpiła dyrektor kreatywna domu mody Givenchy – Clare Waight Keller. Suknia uosabiała minimalistyczny styl. Wykonana z gładkiej, jedwabnej organzy charakteryzowała się długim trenem, niewielkim dekoltem i rękawami o długości ¾.

Książe Harry postanowił na swój ślub włożyć wojskowy mundur, w którym prezentował się niezwykle szykownie. Mimo pozytywnego wrażenia, przez niektóre osoby ślubny wygląd Harry’ego został skrytykowany ze względu na… brodę! Według zasad brytyjskiego wojska osoba nosząca mundur nie powinna mieć brody. Krytykę tę łatwo odeprzeć. Książe Harry służbę wojskową zakończył w 2015 roku.

Ślub Meghan i Harry’ego – stylizacje gości

Na uroczystość zaślubin królewskiej pary zjechali się goście z całego świata. Wśród nich nie zabrakło celebrytów i aktorów blisko związanych z Meghan, jak i artystów cenionych od lat przez rodzinę królewską (m.in. Elton John, przyjaciel księżnej Diany).

Zgromadzonych gości, podobnie jak Parę Młodą, obowiązywały sztywne zasady dotyczące stroju. I tak, panie obowiązkowo powinny mieć nakrycia głowy, a włożone przez nie sukienki powinny kończyć się delikatnie za kolanem. Kolorami, w których tego dnia nie wypadało się pokazać były biel i czerń. Co więcej, Panie nie mogły pokazywać odsłoniętych ramion. Mężczyzn obowiązywały oczywiście eleganckie garnitury lub fraki. Czy wszyscy goście zastosowali się do tych zasad? Oczywiście, że nie!

Victoria Caroline i David Beckham zwrócili na siebie szczególną uwagę. Victoria postanowiła na tę okazję włożyć sukienkę w kolorze ciemnego granatu wpadającego w czerń. Ten nieco żałobny kolor w połączeniu z delikatną woalką nadawały jej stylizacji iście pogrzebowego charakteru. Jej mąż postawił za to na sprawdzoną klasykę, czyli surdut angielski z szarą, nowoczesną z ducha kamizelką.

Lepsze wrażenie zrobili państwo Clooney. Żona hollywoodzkiego aktora – Amal Clooney pojawiła się w niezwykle pięknej kanarkowej sukience z wydłużonym tyłem. Stylizację dopełniał zjawiskowy kapelusz. George Clooney ubrał się w szary, szyty na miarę garnitur – pięknie skrojony i podkreślający atuty sylwetki aktora.

https://pinterest.com/pin/207447126570690114

Największą sensację wzbudziła jednak przyjaciółka Meghan – amerykańska prezenterka telewizyjna, aktorka i miliarderka Oprah Gail Winfrey. Jej różowa sukienka i spektakularny kapelusz z dopinanym kwiatem z pewnością podzielił gości wesela na zachwyconych i zdegustowanych.

Zaproszeni Brytyjczycy etykietę królewską mają we krwi. Doskonałym przykładem wpasowania się w surowe zasady obowiązujące gości weselnych był James Blunt z żoną Sofią Wellesley. Klasyczny surdut i elegancka, kwiecista suknia z małym kapeluszem może nie odkryły nowych horyzontów w świecie mody, ale z pewnością zadowoliły Królową Elżbietę II.