Święta Gentlemana, czyli prezenty, które ucieszą wytrawne gusta

Święta to dość stresujący czas dla osób, które cenią smak, styl i klasę. Zewsząd otaczają nas dość kiczowate przedmioty, które większość osób nawet ucieszą, jeśli zostaną podarowane im jako prezenty świąteczne. Jarmarczne cuda i cudeńka nie zadowolą jednak prawdziwych...

Święta to dość stresujący czas dla osób, które cenią smak, styl i klasę. Zewsząd otaczają nas dość kiczowate przedmioty, które większość osób nawet ucieszą, jeśli zostaną podarowane im jako prezenty świąteczne. Jarmarczne cuda i cudeńka nie zadowolą jednak prawdziwych gentlemanów. Jakie prezenty wybierać tym, którzy cenią nienaganny wygląd i maniery?

Co lubią dandysi?

Dandysi najbardziej lubią klasykę i wysoką jakość, a to dziś traktowane jest jak… ekstrawagancja! W związku z tym znalezienie prezentów dla nich wymaga więcej czasu i wysiłku. Ale warto, bo radość na twarzy eleganta to najwyższy komplement dla tego, kto podarował prezent.

Każdy gentleman ucieszy się z eleganckich dodatków. Oto najpopularniejsze z nich:

Fajka – z miłości do historii

Fajka kojarzy się z dawnymi czasami, w których palenie papierosów pasowało raczej do osób z niższych sfer. Dziś fajki mogą kojarzyć się ze snobizmem – ale tym dobrym. W końcu zapach tytoniu z fajki jest nieporównywalny! Świetnym dodatkiem będą także różne akcesoria do fajki – pojemniki na tytoń, nawilżacz do tytoniu, ustniki i wiele innych.

Parasol – elegancka funkcjonalność

Na niepogodę prawdziwy gentleman nie zabierze parasola z… sieciówki! Parasol może być pięknym dodatkiem do outfitu. Rzeźbiona rączka, materiał z delikatnym, eleganckim wzorem – pod takim parasolem z chęcią schroni się moknąca dama w opałach!

Pióro – myśli ulotne

Prawdziwy gentleman wie, że istotny jest nie tylko wygląd, ale także wnętrze. Spostrzeżenia, myśli, porady, przepisy, zasady mogą uciekać w potoku zdarzeń. Aby myśli przestały być ulotne, warto je zapisać. Szczególnie eleganckim piórem. Pisanie ręczne i kaligrafia, choć coraz mniej powszechne, niegdyś uważane było za element dobrego wychowania. Warto to pielęgnować. Wysokiej jakości pióra posłużą nam przez lata. Kto wie, może przetrwają pokolenia?

Książka – wiedza w pigułce

Merytorycznej wiedzy nigdy dosyć. Także tej dotyczącej stylu. Na rynku książki dostępnych jest mnóstwo poradników, jednak nie każdy wart jest uwagi. Tu zalecana jest szczególna ostrożność. Powszechnie cenioną pozycją bibliograficzną jest Mężczyzna z klasą. Przewodnik gentlemana Łukasza Kielbana, Podręcznik stylu dla mężczyzn. Jak się ubrać, by dobrze wyglądać redakcji Esquire czy Rzeczowo o modzie męskiej. Poradnik Michała Kędziory.

Najmilszy prezent – coś do garnituru

Prawdziwy elegant ma w swojej garderobie co najmniej kilka sztuk garniturów. Na pewno nie pogardzi kolejnym… Wizyta u krawca i szycie na miarę – marzenie, które warto spełnić właśnie na święta! Jeśli nie sam garnitur, warto pod choinkę położyć elegancko zapakowany krawat lub muszkę. Doświadczeni eleganci z pewnością mają wiele sztuk tych dodatków, dlatego warto poszukać głębiej. Interesujący knit, luksusowy model z grenadyny, oryginalny nadruk – wszystko zależy od Twojego gustu, determinacji i wyobraźni.

Wśród prezentów dla eleganta nie może zabraknąć koszuli i spinek do mankietów. To absolutny must have, który nigdy się nie znudzi. Sprawdź dokładnie, jakich kolorów koszul brakuje w garderobie tego, którego chcesz obdarować.

Na zimę adekwatny jest także elegancki płaszcz. Dyplomatka, płaszcz tweedowy, polo, budrysówka, bosmanka – te modele na pewno wielokrotnie wywołają pozytywne wrażenie w kolejnych kreacjach.

Życzymy wesołych świat i samych eleganckich prezentów pod choinką!