RÓŻ W MĘSKIEJ GARDEROBIE

Obecnie róż w męskiej garderobie nie budzi wielkich kontrowersji. Kolor został przywrócony do łask. Jednakże sam w sobie jest dość trudnym elementem kompozycyjnym. W stylizacjach dość łatwo wpaść w jego pułapkę i połączyć go z kolorami, które zupełnie do niego nie...

Obecnie róż w męskiej garderobie nie budzi wielkich kontrowersji. Kolor został przywrócony do łask. Jednakże sam w sobie jest dość trudnym elementem kompozycyjnym. W stylizacjach dość łatwo wpaść w jego pułapkę i połączyć go z kolorami, które zupełnie do niego nie pasują. Jak zatem wybrać róż, by się ubrać, a nie przebrać? O tym kilka słów w dzisiejszym artykule.

Róż na koszuli

Jasny róż podobnie jak jasny błękit są postrzegane jako warianty półformalne. Dlatego ubierając je do garnituru szytego na miarę, możemy bez obaw podążyć do pracy lub na ważne spotkanie. Z racji swego uniwersalnego wymiaru w świecie męskich kreacji oficjalnych, odpowiedni odcień różu będzie pasował do garniturów barwy szarej, granatowej, brązowej czy beżowej.

W wersji półoficjalnej różowe koszule łączy się z marynarką. Dobrze wygląda w takich przypadkach koszula typu Oxford, a w wersji letniej len w opcji buton-down. Róż to także świetna opcja dla wszelkiego rodzaju T-shirtów oraz koszulek polo. Wystarczy dobrać do nich jeansy lub spodnie materiałowe i można wyruszać na towarzyskiego grilla czy wypad do baru ze znajomymi.

Różowy jest także dobrym kolorem dla bluz i swetrów:

https://pinterest.com/pin/319192692370994568

Róż w akcesoriach

To w akcesoriach najczęściej możemy spotkać się z wykorzystaniem różu. Mężczyźni sięgają po poszetki i krawaty, które staną się dopełnieniem całej stylizacji. Czasem występują jak sprezzatura, czyli akcent łączący w sobie naturalność oraz nonszalancję, przełamujący wrażenie klasycznego outfitu. Oczywiście ten termin nie mógł być ukuty nigdzie indziej jak tylko w malowniczych miastach Włoch.

Róż – z czym łączyć?

Warto przypomnieć, że nie istnieje samoistny i wsobny róż. Mamy wiele odmian tej barwy. W palecie znajduje się na przykład amarantowy. To intensywny i wyraźny kolor, który doskonale łączy się z beżem, różnymi wariantami jasnej szarości, a także z perłowymi akcentami. Z kolei pudrowy róż jest świetną parą dla nieco głębszych kolorów – granatu, czerni, a także bieli, złota czy indygo. Coraz częściej do głosu dochodzi chłodny róż. Ta odmiana lubi się z szarościami oraz grafitem, srebrem, a także bielą i czernią. Ciepłą i słoneczną barwą jest koralowy róż. Doskonale komponuje się z innymi częściami stylizacji w kolorach złota, gołębich nut oraz beżowych akcentów. Najbardziej odważny i bezkompromisowy jest róż neonowy. Jego obecność z pewnością zdominuje każdy look. Świetnym pomysłem jest sparowanie go z bladym błękitem, granatem czy beżem. Kolor pestek granatu – róż indyjski – jest dobrą opcją dla odzieży w tonach zieleni, intensywnych wodnych akcentów, a także dla florystycznego printu.

Jeśli będziemy pamiętać o tych kilku zasadach, to róż w sposób harmonijny stanie się częścią naszej garderoby.