UBIÓR PANA MŁODEGO – GARNITUR, SMOKING, A MOŻE FRAK?

Ślub to dla wielu mężczyzn jeden z najważniejszych dni w życiu. Chcąc tego dnia wyglądać szczególnie, aby zaimponować przyszłej małżonce, przyjaciołom, rodzinie i podkreślić swoim wizerunkiem uroczystość tej chwili – mogą jednak popełniać wizerunkowe wpadki. Nic...

Ślub to dla wielu mężczyzn jeden z najważniejszych dni w życiu. Chcąc tego dnia wyglądać szczególnie, aby zaimponować przyszłej małżonce, przyjaciołom, rodzinie i podkreślić swoim wizerunkiem uroczystość tej chwili – mogą jednak popełniać wizerunkowe wpadki. Nic dziwnego – stres związany z przygotowaniami do ślubu i wesela może nie być najlepszym doradcą modowym. Dlatego właśnie powinieneś wziąć głęboki oddech i kontynuować lekturę tego artykułu. Dowiesz się z niej, jaki ubiór tego dnia będzie najwłaściwszy.

Przede wszystkim pamiętaj o zasadzie: less is more. Uroczystość ślubna nie może skłaniać Cię do wyboru barwnej koszuli, bazarowo świecącego garnituru, czy bardzo wyróżniających się dodatków. Kompletując ślubny zestaw postaw na klasykę, elegancję i oryginalność z klasą, a nie za wszelką cenę… Przede wszystkim bądź tego dnia naturalny. Powinieneś ubrać się, a nie przebrać w kostium, który nie pasuje do Twojej osobowości i stylu.

Garnitur ślubny – bezpiecznie i swobodnie

Garnitur zajmuje ważne miejsce w szafie każdego mężczyzny. Z pewnością nie raz miałeś na sobie ten uniwersalny męski strój.

Garnitur ślubny stawia przed Panem Młodym dosyć dużą swobodę. Może wybrać model jedno- lub dwurzędowy, z kamizelką lub bez, zapinany wysoko lub nisko. Do tego kolorystyka garnituru powinna raczej wyjść poza czerń. Postaw na czekoladę, navy, granat lub odcienie szarości. Unikaj jednak brązów i beżów – te nie dość, że nie są zbyt eleganckie, to jeszcze przez wielu odbierane są jako kolor biedy. Pamiętaj, że na taki dzień warto zadbać o najmniejsze szczegóły kreacji – w popularnych sieciówkach oferujących garnitury nie znajdziesz takiej jakości i dopasowania, jaką daje garnitur szyty na miarę.

Smoking – elegancka klasyka

Smoking jest bardziej elegancką propozycją na ślubny ubiór. W klasycznej wersji ten strój ma kolor czarny. Ponadto, charakteryzuje się klapami wyłożonymi jedwabnym atłasem oraz zewnętrznymi szwami spodni, na których naszyte są pojedyncze jedwabne lampasy.

Obowiązkowym dodatkiem do smokingu jest muszka oraz pas hiszpański (zamiast pasa możemy założyć kamizelkę). Smoking na pewno poprawi sylwetkę mężczyzny z pokaźniejszym brzuchem, ponieważ wspaniale ją wysmukli. W ślubnym smokingu możemy postawić na delikatne kolorystyczne dodatki (najlepiej dopasowane do sukni lub ślubnego damskiego garnituru Panny Młodej). Czerwony, bordowy lub granatowy pas smokingowy z pewnością ożywi Twoją kreację.

Frak – najelegantszy męski strój i zasady jego noszenia

Jeśli marzysz o tym, by w tym szczególnym dniu wystąpić we fraku – pamiętaj o kilku zasadach. Frak jest najbardziej eleganckim męskim strojem wieczorowym. Jeśli więc Wasz ślub odbywa się rano – zrezygnuj z tego pomysłu i ewentualnie przebierz się, gdy nastanie weselny wieczór. Frak nigdy nie będzie pasował do wesela w stylu rustykalnym lub swobodnego garden party.

Jeśli jednak planujecie huczne, eleganckie przyjęcie – frak może być dobrym wyborem. Eleganckie, charakterystycznie wydłużone poły, pokryte atłasem klapy, lampasy – wszystko to doda Ci niezwykłej wytworności. Pamiętaj jednak, aby Twój strój pasował do wizerunku Panny Młodej. Skromna, prosta sukienka przy fraku wyglądać będzie co najmniej komicznie…

Strzeż się sztuczności

Niezależnie od tego, czy wybierzesz garnitur, smoking, czy frak, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na jakość. Połyskliwe, sztuczne tkaniny mogą być najgorszym wyborem, który przez całe życie będzie Cię prześladował tragicznymi zdjęciami ze ślubu i wesela. Krzykliwe wzory, pstrokaty musznik, kolorowa koszula, za krótkie skarpety, wielka klamra od paska… Jak wspominaliśmy na początku: less is more…