WZORZYSTE MARYNARKI – JAK JE NOSIĆ?

Marynarka jest nieodłącznym elementem męskiej garderoby. Wypadałoby raczej powiedzieć „elementami”, ponieważ dobrze wyglądający mężczyzna powinien mieć ich przynajmniej kilka. W większości są to klasyczne modele, które będziemy mogli ubrać na co dzień do pracy bądź na...

Marynarka jest nieodłącznym elementem męskiej garderoby. Wypadałoby raczej powiedzieć „elementami”, ponieważ dobrze wyglądający mężczyzna powinien mieć ich przynajmniej kilka. W większości są to klasyczne modele, które będziemy mogli ubrać na co dzień do pracy bądź na wieczorną kolację. Co, jeśli chcielibyśmy wprowadzić do naszej szafy nieco ekstrawaganckiego looku? W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak nosić wzory, by nas jednocześnie wyróżniały i dodały śmiałego szyku.

Awangardowe marynarki współczesnych dandysów

Niektórzy narzekają na konwencjonalność męskiego oficjalnego stroju. Jak na razie nic nie przebiło garnituru skrojonego na miarę w tej dziedzinie. Jednakże wciąż trwa zabawa z materiałami i wzorami. Jeśli nie jesteś jeszcze gotowy na to, by na powierzchni Twojej marynarki pojawiły się soczyste kolory i niestandardowe wzory, możesz zacząć od klasyki awangardy, która już od wieków króluje wśród dystyngowanie i indywidualnie ubranych dandysów.

By wprowadzić do swojego ubioru nieco kreatywniejszych nut, można sięgnąć po kratę księcia Walii. Podstawą tego wzoru jest mnogość krzyżujących się ze sobą kwadratów, które układają się w większą całość – kratę. Istnieje oczywiście wiele odmian wzoru. Print marynarki w tej stylistyce może różnić się kolorystyką, wielkością wzoru czy kontrastem pepity. Jednym z najbardziej rozpowszechnionych jest klasyczny tweed w odcieniach brązu.

Te, które są najmniej ekstrawaganckie, doskonale zdają egzamin podczas spotkań biznesowych. Trzeba pamiętać, że im po odważniejszą kratę sięgniemy, tym koszula musi być prostsza. W tym układzie – marynarka w kratę plus gładka koszula – doskonale sprawdzi się krawat z dzianiny.

Do repertuaru eleganckich wzorów trzeba włączyć pepitkę i jodełkę. Odważna pepitka to wybór na specjalne okazje, chociaż obecnie staje się coraz częstszym wyborem panów, chcących zachować elegancję w casualu. Pepitka w brązach stanowi świetną kampanię dla swetrów nawet z warkoczami o grubym splocie. Do tego ciemne wełniane spodnie i bez obaw o uczucie chłodu można wybiegać na jesienne, zamglone ulice.

https://pinterest.com/pin/597360338044307817

Z kolei jodełka na marynarce pasuje do luźnych blezerów i spodni. Ten rodzaj stylizacji jest modny zwłaszcza w zimne dni. Nie bez przyczyny charakteryzują one styl brytyjskich dżentelmenów. Często spotykamy go na tweedowych marynarkach. Ten ukośny wzór dobrze skomponuje się z drobną kratą i paskami.

Golf pod marynarkę – atrybut intelektualisty

Oprócz koszuli w tych stylizacjach pozytywną rolę odegra golf. Golf – niezmienny atrybut intelektualisty – jeśli posiada odpowiednią formę, może zapewnić swojemu właścicielowi komfort i otoczyć go aurą eleganckiego luzu.

Pod wzorzyste marynarki dobrze jest wybierać golfy zrobione z naturalnych surowców, takich jak wełna, kaszmir, jedwab czy bawełna. Dobrze, by golf był dopasowany. Nie będzie tym samym sprawiał kłopotu przy nakładaniu na niego kolejnych warstw, nie będzie nieestetycznie wypychał marynarki od środka, a co najważniejsze podkreśli atuty figury.

Wizjonerskie koncepcje – o odważniejszych

Energetyczne barwy i dynamiczne wzory są wykorzystywane przez koryfeuszów mody. Tutaj panuje dowolność. Na marynarkach możemy dostrzec motywy roślinne, zwierzęce, a także geometryczne. Można ją łączyć ze sportowymi spodniami, jeansami, chinosami, a nawet baggy oraz sportowym obuwiem. Wystarczy spojrzeć na wybiegi mody czy sławnych aktorów, by się o tym przekonać.